696 610 410 Estia.pl Urządzenia Pytania i Odpowiedzi Katalog O Nas

Pytania i Odpowiedzi

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Zamów wycenę >

Czy pompa ciepła nadaje się do grzejników?

Pompy ciepła nadają się do modernizacji starych domów i montażu w nowych domach z instalacją grzejnikową lub mieszaną. Należy mieć jednak dużą świadomość konsekwencji takiego wyboru.

Grzejniki wymagają wyższej temperatury zasilania niż podłogówka. W przypadku większości pomp ciepła powoduje to spadek sprawności grzewczej i większe koszty eksploatacji. Dlatego, jeśli jest taka możliwość, należy całkowicie zastąpić je instalacją podłogową.

Jeśli inwestor świadomie decyduje się na grzejniki, to należy dobrać grzejniki niskotemperaturowe, dołożyć grzejniki do istniejącej instalacji lub zastosować pompę ciepła wysokotemperaturową.

W przypadku instalacji mieszanej (grzejniki i podłogówka) należy pamiętać, że pompa ciepła musi pracować z wyższą temperaturą. Dlatego dla niewielkiej liczby grzejników warto rozważyć obniżenie temperatury do zasilania podłogówki i dołożyć grzałkę przepływową o małej mocy z termostatem do obiegu z grzejnikami. Pozwoli to na duże oszczędności w całym sezonie grzewczym.

Toshiba Estia 8 i 11kW to urządzenia idealne do grzejników. Do -25°C 🔥 grzeją 🔥 wodę do 62°C!

Przejdź do listy pytań >

Zamów bezpłatną wycenę:

* Wysłanie formularza oznacza zgodę na otrzymanie oferty handlowej zgodnie z postanowieniami regulaminu strony i polityki prywatności.