696 610 410 Estia.pl Urządzenia Pytania i Odpowiedzi Katalog O Nas

Pytania i Odpowiedzi

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Zamów wycenę >

Czy pompa ciepła się opłaca?

Pierwsze pompy ciepła powstawały w czasach, gdy aspekt ekonomiczny nie był dominujący. Bardziej liczyła się ekologia i postęp technologiczny.

Obecnie jednym z najbardziej 💰 ekonomicznych 💰 sposobów ogrzewania jest pompa ciepła. Wykorzystując procesy termodynamiczne transportuje ona energię z otoczenia do naszych domów. Sprawność tego procesu kilkukrotnie przewyższa włożoną w tym celu energię elektryczną.

Pompy ciepła są 🍀 ekologiczne 🍀, bo nie emitują gazów i pyłów, które powstają podczas spalania. Oczywiście prąd do zasilania też musi być wyprodukowany, ale może pochodzić z odnawialnych źródeł energii lub elektrowni, gdzie proces spalania jest kontrolowany i nadzorowany. Brak smogu to też wymierna korzyść, która wpływa bezpośrednio na nasze zdrowie.

Najważniejszym argumentem za pompą ciepła jest jej bezobsługowość. Nie trzeba 💪 nosić 💪 drewna lub węgla, który pyli i brudzi. Wystarczy przyłącze do prądu.

W obecnej chwili wydaje się, że już nie ma odwrotu i wkrótce pompy ciepła będą jedynym rozwiązaniem narzuconym przez regulacje prawne. Choć nikt nie lubi odgórnych zaleceń, to żywimy nadzieję, że akurat w przypadku pomp ciepła wszystkim wyjdzie to na dobre... 👍

Przejdź do listy pytań >

Zamów bezpłatną wycenę:

* Wysłanie formularza oznacza zgodę na otrzymanie oferty handlowej zgodnie z postanowieniami regulaminu strony i polityki prywatności.